Mine sisu juurde

Arutelu:Maaema

Lehekülje sisu ei toetata teistes keeltes.
Allikas: Vikipeedia

Sinu definitsiooni järgi tuleb välja, et maaema on müüt. Andres 11:11, 18 Feb 2005 (UTC)

Jälle yks mõttetu yldistus. Ma saan aru, et Marija Gimbutase propageeritud emajumalannnad ja muu sarnane on noorte naiste seas populaarsed, aga seda tegelikkusesse yldistada on siiski liig. Eesti maaemal on Gaiaga umbes sama palju tegemist kui kreeka laenul "kaos" eesti "kaotsi" minekuga - ilus hõbevalge libateadus. --Oop 14:04, 18 Feb 2005 (UTC)

No kuulge. Maaema nüüd Maa küll ei ole. Pigem siis juba "emake maa" kui tõesti nii hädasti sellist artiklit vaja läheb. Siim 15:00, 18 Feb 2005 (UTC)
hädasti pole siia mingit artiklit vaja... lihtsalt, mytoloogilised arhetyybid on mõned ka sellised... ma olen täiesti yhel meelel Oobiga selles, et Gaial miskil maaemal puudub ilmselt igasugune seos või samasus... lihtsalt, mitmel pool ja mitmetel rahvastel peetakse maad pyhaks ja sellega seostatakse ka mõnd jumalust... mis teha... lisan lõigu suurest wikist... --Lulu 15:11, 18 Feb 2005 (UTC)

The idea that the fertile earth itself is female, nurturing mankind, was not limited to the Mediterranean. In Norse mythology the Great Mother, the mother of Thor himself, was known as Jord, Hlódyn, or Fjörgyn. In Lithuanian mythology Gaia - Žemė is daughter of Sun and Moon. Also she is wife of Dangus (Varuna).

Ma ei vaidle vastu sellele ingliskeelsele lõigule. Mulle lihtsalt ei meeldi see sõna "Maaema". Selle asemel peaks olema "Emake Maa". Kust see termin "maaema" selles kasutuses üldse pärit on? Siim 15:18, 18 Feb 2005 (UTC)
eesti folkloorist, muidugi, pärit, ma ei saa sinna midagi parata... samuti nagu ka taevaisa... --Lulu 15:23, 18 Feb 2005 (UTC)

Maaema ("emake maa") on mütoloogiline arhetüüp, mis on seotud maa jumalikustamisega või pühaks pidamisega. Maa valvajaks või valitsejaks peetakse jumalust (eesti usundis maaema,

Kas "maaema" on Maa või jumalus, mis valitseb Maad. Avalausest ma saan aru, et tegemist on jumalusega. Sellisel juhul on "maaema" ja "emake maa" erinevad asjad. Või ei ole? Kas Eesti mütoloogias on olemas selline jumalus, mis valitseb Maad? Siim 15:31, 18 Feb 2005 (UTC)

paraku, eesti mytoloogia (eesti usund) on surnud, me ei saa selle koha pealt enam kedagi kysitleda (tänapäeva maausulised ehk jätame rahule..)... ainus, millele me tugineda saame, on rahvaluulekogud... ning needki koguti kokku siis, kui see rahvausund oli praktiliselt juba hääbunud... jah, esineb selline tegelane (jumalus või haldjas või midagi taolist), keda nimetati "maaema", kyll, kuid midagi täpsemalt me kahjuks ei tea ega saagi vist teada... "emake maa" on poeetiline väljend, millel rahvausundiga, eesti mytoloogiaga kyll midagi tegemist ei ole... --Lulu 16:00, 18 Feb 2005 (UTC)
Räägid artiklis üht ja arutelus teist juttu. Entsüklopeedia nõuab korrektseid, mõtestatud ja kontrollitavaid lauseid. Kui maaema ja emake maa on täiesti erinevad asjad, siis palun parandada seda kohta: Maaema ("emake maa"). Siim 16:08, 18 Feb 2005 (UTC)

Kas tänapäeva maausu maaema on siis omaette mõiste? Adeliine 20. veebruar 2016, kell 00:56 (EET)[vasta]

Kuhu linkida "maa"? Täpsustuslehelt maa ei sobi nagu ükski tähendus. Adeliine 20. veebruar 2016, kell 00:56 (EET)[vasta]