Arutelu:Andromeda

Lehekülje sisu ei toetata teistes keeltes.
Allikas: Vikipeedia

On ka Andromeeda tähtkuju, kus Andromeeda udukogu asub. Mõlemad kirjutatakse nii ENE 1. väljaandes kui ka Teaduse ja tehnika seletavas sõnaraamatus kahe e-ga. Kumbki ei kasuta nime "Andromeeda udukogu", kuigi see on traditsiooniline nimi. Selle asemel on ENE 1. väljaandes (1968) "Andromeeda tähesüsteem" ning rööpterminina "A. udu". TTSS-is (1997) on "A. galaktika". Andres 19:33, 9 Sep 2004 (UTC)

Kui kahe e-ga siis tuleb vastavad kohad ära parandada, kuid kas sa oled kindel, et teda pole muudetud. Argentina kirjutati ka kunagi Argentiina.
Udukogu minu meelest ongi galaktika. Seega pole vahet kumba kasutada. Udukogu alt tuleb teha suunamine galaktikale. Sama lugu ilmselt ka tähesüsteemiga. Siim 19:40, 9 Sep 2004 (UTC)
Ma arvan ka, et kõige sobivam pealkiri on "Andromeeda galaktika". Kui öelda, millist artiklit vaadata, siis tuleks ju anda õige pealkiri. Arvan, et nime ei ole ära muudetud, aga ega ma päris kindlasti ei tea. Riiginimed igatahes muudeti ammu, vist umbes 20 aastat tagasi. Ma arvan sellepärast nii, et ENE 2. väljaandes oli juba "Colombia" jne. Andres 20:32, 9 Sep 2004 (UTC)

Edith Hamiltoni "Antiikmütoloogia" järgi saadeti Kepheust kiusama meremadu, mitte vaalataoline koletis. Mitte et Hamilton see viimane tõde oleks, aga ka muudest vikidest ei lugenud ma vaalataolist koletist välja (võib-olla kehva keeleoskuse tõttu). Antiigileksikon ütleb lihtsalt merekoletis. Taivo 13:04, 5 Mar 2005 (UTC)

Õigupoolest tähendas see sõna mis tahes merekoletist või suurt kala. Arvan, et võime siin kirjutada selgituseks lihtsalt "merekoletis". Andres 13:40, 5 Mar 2005 (UTC)

Tähtkuju nimi on Kefeus. Andres (arutelu) 18. veebruar 2014, kell 10:44 (EET)[vasta]